Forum *****Magnum de Marcant Strona Główna *****Magnum de Marcant
Czołowa klacz w WSR Du Weldenvarden (Fuksja)
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

Opis

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum *****Magnum de Marcant Strona Główna -> *****Magnum de Marcant
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malwa
Właścicielka Magnum


Dołączył: 27 Gru 2008
Posty: 87
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 22:32, 28 Gru 2008    Temat postu: Opis


POZOSTAŁE RYSUNKI ZNAJDZIESZ W GALERII

Imię: Magnum
Imię pełne: Magnum de Marcant
Imię rodowodowe: *****Magnum de Marcant DW
Nazywana w stajni: Magi, Meg, Magnumka, Marcantka, miss eM, misska eMka, Marka, Klasa, Szampanka, eM de eMka, Gwiazda Szampana, Gwiazda Klasyczna, Duma Magnuma, panna Klasa
Płeć: klacz
Data urodzenia: 2004
Wiek wirtualny: 10 lat (11 lat - 1 października)
W rysualu od: 2.11.2007
Rasa: Czysta Krew Arabska
Księga Stadna: Konie arabskie
Karta w spisach: ENTER
Maść: klasyczna szampańska
Odmiany: brak
Znaki szczególne: rzadka maść
Wzrost: 148 cm
Po: *Marcant Marcepan II
Boks ojca: [link widoczny dla zalogowanych]
Zdjęcie ojca: [link widoczny dla zalogowanych]
Rasa ojca: oo
Przodkowie ojca: *Marcant Marcepan ([link widoczny dla zalogowanych]) po *Philosopher's Stone ([link widoczny dla zalogowanych])
Od: *Magnums Butterfly
Boks matki: [link widoczny dla zalogowanych]
Zdjęcie matki: [link widoczny dla zalogowanych]
Rasa matki: oo
Zapisana do bazy koni arabskich RTWK: [link widoczny dla zalogowanych]

Sportretowana przez: Perełkę, Agi91, Sayuri, Metkę, Grzywę, Malwę, Blacky, Marcepan i wiele innych
Hodowca: WSK Star Stud
Poprzedni właściciele: Agi91
Właściciel obecny: Domia abr Wyrda
Gwiazdki: *****
Chip: MdM.oo.WSR.F.M
Paszport: [link widoczny dla zalogowanych]
Zdrowie: b. dobre
Kondycja: celująca
Kontuzjowana: tak
Zaszczepiona: tak
Odrobaczona: tak
Werkowana: tak
Kuta: tak
Tarnikowane zęby: nie
Regularnie sprawdzany stan zdrowia: tak

Rodowód ([link widoczny dla zalogowanych]):


Bonitacja:
Średnia wyników końcowych: 83,4/100 pkt.
Poszczególne bonitacje: ENTER
Dopuszczenie do hodowli: koń może zostać dopuszczony do hodowli
Najlepsza ocena: Gosai; 89 pkt.
Najgorsza ocena: Asia; 79 pkt.
Rozbieżność: 10 pkt.
Średnie wyników poszczególnych kategorii:
• Typ: 11,4/15
• Głowa i szyja: 4,4/5
• Kłoda: 13/15
• Przednie Nogi: 10,4/10
• Tylnie nogi: 8,4/10
• Kopyta: 8,8/10
• Chody: 16,2/20
• Końcowe wrażenie: 12,6/15
Rozpoczęcie bonitacji: 26.06.08
Zakończenie bonitacji: 27.06.08
Boniterki: Carmabelle, Ogryzek od jabłka, Gosai, Hanowerka, Asia


Wpływ pochodzenia:
Jej rodzice to zdjęciowcy. Po matce, córce wspaniałego *Magnum Psyche, odziedziczyła długie nogi i szlachetną głowę oraz piękny ruch. Ojciec natomiast, potomek zachwycającego *Marcant Marcepana, przekazał jej harmonijną budowę, szybkość, wytrzymałość i zacięcie w rywalizacji. Wspaniała córka wspaniałych rodziców. Jej rodowód obfituje w bardzo dobre konie najlepszych hodowli wirtualnych.

O chodach i akcji:
• ogólnie: Ciągle ją gdzieś nosi, to typ który w miejscu rzadko stoi. Ma dobre chody, jest wygodna na jazdach. Przejścia nie stanowią problemu, nawet te z dużą zmianą tempa. Ciasne zwroty wychodzą jej dobrze.
• stęp: Energiczny, obszerny, ale porusza się nim tylko wtedy, gdy musi – woli rozwijać większe prędkości. Mimo dość dużego wykroku nie jest trudny do wysiedzenia.
• kłus: Jest energiczny oraz szybki, ale bardzo płynny i majestatyczny, z dobrą pracą zadu. Wykrok wyjątkowo szeroki. Prawdziwie wystawowy, przyjemny dla oka, wygodny dla jeźdźca. Urzeka mnie za każdym razem.
• galop: Raczej skoczny, obszerny, często przeradzający się w szalony cwał z plątaniem nóg i hamowaniem na zagradzającej drogę przeszkodzie – oczywiście, nie na maneżu. Kiedy nie chodzi o szybkość, nie kołysze i łatwo go wysiedzieć. Na torze potrafi bardzo szybko rozwinąć prędkość, kiedy zajdzie potrzeba. Lotne mamy opanowane.
• tölt, skrocz: n.d.

Pokrój:
To klacz smukła, o długich, suchych nogach i szyi. Ma szlachetną, typowo arabską głowę, muskularny zad i szeroką klatkę piersiową oraz dość duże, twarde kopyta. Jest poprawnie zbudowana, bez wad postawy. Szyja łabędzia. Klacz w typie araba pokazowego, ale w roli użytkowej radzi sobie tak samo dobrze. Budowę ma zwartą, proporcjonalną. Prezentuje się bardzo dobrze, jest atrakcyjna wizualnie. Przekazuje poprawną budowę. Jest raczej dumna, dlatego „nosi się” w odpowiedni sposób – wygina szyję, pręży się i stawia ogon – oczywiście, kiedy patrzą.

Odnośnie jeźdźca:
Kiedy jeździec szanuje ją, ona szanuje też jego - taka zasada funkcjonuje. Kiedy się do niej dotrze, potrafi bardzo dobrze współpracować. Ze względu na niemały potencjał nie nadaje się dla początkujących. Wyjątkiem jest hipoterapia - obecność dziecka na grzbiecie ją reflektuje. Ze mną na grzbiecie może zrobić wszystko – ale nie doszła do szczytu swoich możliwości na obecną chwilę, wciąż pracujemy.

Na treningu, od Agi91 (za czasów w POH):
Uczy się grzecznego stania na pokazie i kłusowania przy prezentującym. Od niedawna jest też lonżowana w stępie i kłusie po kilkanaście minut dziennie. Poza tym ćwiczymy odczulanie – folia, woda, parasolka, psy. Zawsze wszystkim się bardzo interesuje, ale też szybko nudzi.
W terenie to prawdziwy wulkan energii – ogon w górę i sruuu do przodu, na oślep. Na szczęście trzyma się w bliskiej odległości od człowieka siedzącego na innym koniu. Gania sarny, próbuje sił na przeszkodach crossowych, zakopuje się w liściach, brodzi w strumykach i tapla się w błocie. 300% normy zdrowego konia.

Na treningu w wieku lat czterech:
Magnum na pewno wydoroślała. Wciąż jest ciekawska ale szybko się nudzi, jednak dużo łatwiej utrzymać ją w ryzach. Skupia się na pracy (o ile to nie nuuudne) i jest zaangażowana. Stara się pracować zadem i nawet ganaszuje, słowem – do zebrania tylko krok.

Na treningu obecnie:
Podatna na sygnały. Zbiera się właściwie sama z siebie, dobra praca zadu. Trening z nią o dla jeźdźca, który potrafi z nią pracować prawdziwa przyjemność.

Charakter:
Jest bardzo rozbrykana, ale wie, kiedy zachować powagę – wyczuwa, że na zawodach trzeba się zachowywać jak należy i dawać z siebie wszystko. Zdumiewają mnie wręcz jej ciągłe przemiany. Prawdziwa Magnum to taka wariatka. Jest posłuszna i dokładna, nie robi nic na odwal. Zgrana ze mną. Lubi ruch, kocha tor. Atmosfera rywalizacji jest dla niej jak zastrzyk morfiny, ale potrafi przegrywać - mimo, ze tego nie lubi. Za młodu zdarzało jej się strzelać fochy, teraz jest już na to zbyt dojrzała - w każdym razie taka się wydaje.

Odczulona:
Mag niewielu rzeczy się naprawdę boi. Jest na to zbyt śmiała i zdecydowanie zbyt ciekawska. Myślę, że to efekt starannej socjalizacji i odczulania w młodym wieku. Każde nasze spotkanie to odczulanie, bo staram się ciągle ją zaskakiwać i pokazywać jej świat. Obecnie podczas zabaw PNH przestałam być taka delikatna - czasem poruszam się żwawo i głośno, ale jej to już nie wadzi.

Historia:
Agi91 wygrała ją w konkursie. Magnum do trzeciego roku życia spędzała czas w WSR Piece of Heaven. Potem, 13 lutego 2008 Agi91 wystawiła ją na sprzedaż, a 18 była już Arryi. Ta jednak odeszła z Rysuala i Magnum ponownie stanęła w SC, wystawiona na sprzedaż w Końskim Targu. Dwa dni później, 5 marca klacz została mi przydzielona. Kupiłam ją za 3000 H., spłacałam tę sumę na raty, by nie odczuć ubytku pieniędzy zbyt raptownie. W jakiś czas po wpłaceniu na konto Agi ostatniej raty, dokładnie 31 marca Magnum zdobyła gwiazdkę, zaskakująco szybko. 3 lipca klacz miała już 13 osiągnięć, w tym 4 pierwsze miejsca. A 8 lutego roku 2009 zdobyła gwiazdkę trzecią - po długiej przerwie. Nadal pracujemy nad jej umiejętnościami.

Przydatność w dresażu:
Magnum wielokrotnie sprawdziła się na czworoboku. Na maneżu od razu się reflektuje i nabiera gracji. Jest bardzo podatna na sygnały jeźdźca, posłuszna i wkłada całe serce w starania. Ma płynną akcję, lotne w galopie dobrze jej wychodzą. Widzę w niej potencjał do wysokich las ujeżdżenia, dlatego trenujemy zawzięcie. Kładę nacisk na to, by się zbierała – pracowała zadem, ganaszowała, nieźle jej to wychodzi. Robi bardzo dobre wrażenie wizualne, prezentuje się bardzo dobrze (z pewnością dzięki jej drobnej, harmonijnej budowie, długim nogom, obszernemu wykrokowi i niebanalnemu umaszczeniu).

Przydatność rajdowa:
Magnum, jak większość arabów, nadaje się świetnie do rajdów. Jest wytrzymała i uwielbia wprost tereny. Ma bardzo dobrą kondycję dzięki treningom na torze. Nie poddaje się i brnie do końca. Nigdy nie było kłopotów na bramce.

Przydatność wyścigowa:
Magnum ma w tej chwili za sobą wiele udanych startów w wyścigach płaskich, jest to efekt jej wrodzonych predyspozycji i skrupulatnego treningu. W wieku lat sześciu wygrała wyścig prowadząc stale od startu do mety. Pomimo dużej prędkości na torze pozostaje w harmonii z jeźdźcem – nie ma miejsca na szarpanie się i baty.

Przydatność w skokach i crossie:
Ma dobrą technikę skoku. Do dziś lubi sobie poskakać, zakopać się w liściach czy potaplać w błocie, jak za młodu. Myślę, ze dalsze treningi skokowe pozwolą jej osiągnąć poziom klasy L bez większych problemów, potem raczej damy sobie spokój. Tereny kocha, ale to wykorzystamy bardziej w rajdach.

Charakter i pozycja w stadzie za czasów pobytu w POH:
To klaczka pełna energii i siły życiowej. Czy upał, czy ulewa, czy mróz, ona zawsze gotowa jest psocić i szaleć na padoku. Uwielbia szczególnie zabawy z Ugandą, bo tylko ona potrafi dorównać tej siwej torpedzie. Magi zachowuje się czasami jak dziecko z ADHD – nie umie się skupić na niczym innym prócz szaleńczych galopad. Leci przed siebie nie patrząc na nic i nie raz już wylądowała na Shadow czy Apaczu. Ma też wielką słabość do wszystkiego co jadalne. Zresztą nawet z niejadalnym sobie poradzi.
Najlepsi kompani do zabawy, niestety rzadko mają siłę i motywację, aby za nią nadążyć. Jednak doskonale nadają się jako ruchome cele. Ogólnie nastawiona jest przyjaźnie, choć nie czuje respektu przed żadnym z nich.

Pozycja w stadzie teraz:
Może zaczepiać każdego, a i tak ją wszyscy kochamy. Nasze konie są raczej dość równo w hierarchii, jednak Magnum stoi w niej i tak wysoko. Zwykle to ona prowadzi grupę, np. podczas wspólnych jazd w terenie, kiedy dajemy koniom wolną rękę. Nie jest dominantką, jednak ma charakter odpowiedni na "wodza" i inne konie to czują. Do takich predyspozycji przydałaby się jednak stosowna powaga, której Magnum na pastwisku nie ma za grosz. Obecnie jest już najstarszą klaczą, dlatego inne konie ją szanują - choć to im nie przeszkadza we wspólnych zabawach i zaczepkach. Bo ona się przecież nie pogniewa, najwyżej odpłaci tym samym.

Zachowanie wobec ludzi:
Nie boi się nikogo, nawet obcych. I raczej nikogo prócz mnie i innych sobie dobrze znanych osób naprawdę nie szanuje, bo na to trzeba sobie u niej zasłużyć – nie ma nic gratis. Lubi pieszczoty, byle nie za dużo, bo zaraz się nudzi. Za to uwielbia myszkować po kieszeniach i kapturach, torbach, zakamarkach – słowem wszędzie. I zawsze znajdzie tam jakiś zagubiony cukierek. Nie da się jej nie lubić, przy wszystkich jej wadach.

Zachowanie w niecodziennych sytuacjach (np. w przyczepie):
Kiedy musiała niedługo posiedzieć w przyczepie, by dostać się do Fuksji, nie była strasznie zestresowana. Raczej podniecona i zaciekawiona. Szybko zaczęła się jednak nudzić. Na szczęście podczas jazdy nie płoszyła się (w dach nie uderzał deszcz ani gałęzie, jazda była spokojna). Wypadła z niej na miejscu bardzo uradowana, jednak najpierw postała chwile i porozglądała się, z tym swoim ogniem w oczach.

Od Agi o Magnum:
Wygrałam ją w konkursie. Początkowo zamierzałam ją sprzedać, ale mała bardzo szybko zdobyła moje serce. I nie tylko moje – jest ulubienicą wszystkich koni, może je zaczepiać i doprowadzać do białej gorączki, a i tak jest bezkarna.

Od Malwy o Magnum:
Kochana i kochająca. Choć psotna, to nie da się jej nie uwielbiać. Obecnie jesteśmy ze sobą bardzo zżyte, klacz ufa mi, a ja ufam jej, i wielokrotnie, nawet w terenie, ja leżałam w siodle, a miss eM prowadziła. Pisałam też o niej w pierwszym, darmowym wydaniu Rysualnych Arabów; zobacz: [ [link widoczny dla zalogowanych] ] [ [link widoczny dla zalogowanych] ]

Umiejętności obecne:
ujeżdżona: tak
oprzęgnięta: nie
klasa ujeżdżenia: P, Ew. N
potęga skoku luzem: 120 cm (wyżej nie skakała)
potęga skoku pod jeźdźcem: 100 cm
inne umiejętności: brak

Umiejętności docelowe: rajdy amatorsko, wysokie klasy ujeżdżania, niskie skoki, wyścigi
Pierwszy start: czempionat

Potomstwo: [ [link widoczny dla zalogowanych] ]

Dokumenty:
- [link widoczny dla zalogowanych]
- paszport [link widoczny dla zalogowanych]
- [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Malwa dnia Czw 11:17, 09 Lip 2009, w całości zmieniany 30 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum *****Magnum de Marcant Strona Główna -> *****Magnum de Marcant Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin